page_xn_02

Berita

Soalan Lazim mengenai Import dan Eksport Bahan Kimia Berbahaya dan Pemeriksaan Pembungkusan

Pengumuman Umum Pentadbiran Pabean No. 129 tahun 2020 "Pengumuman mengenai Isu-isu Mengenai Import dan Eksport Bahan Kimia Berbahaya dan Pemeriksaan dan Pengawasan Pembungkusan" telah dilaksanakan. Kebiasaan telah berturut-turut menerima perundingan perniagaan dari banyak syarikat import dan eksport, khususnya memilih 9 pertanyaan perwakilan di antaranya. Untuk pertanyaan khusus, kami akan menyediakan jawapan untuk pertanyaan yang sering diajukan mengenai pemeriksaan dan pengawasan import dan eksport bahan kimia berbahaya dan pembungkusannya untuk rujukan syarikat yang berkaitan.

1. Perlukah pemeriksaan dilakukan terhadap bahan kimia berbahaya yang diimport melalui perdagangan pemprosesan?

A: Bahan kimia berbahaya melibatkan masalah keselamatan. Oleh itu, pada prinsipnya, bahan kimia berbahaya yang diimport oleh pelbagai kaedah perdagangan perlu diperiksa, dan bahan kimia berbahaya yang diimport oleh perdagangan pemprosesan juga harus diperiksa sesuai dengan persyaratan pemeriksaan kimia berbahaya impor dan eksport.

2.Lembaran data keselamatan cecair campuran menunjukkan bahawa titik nyala "tidak berkenaan". Bolehkah dinilai bahawa ia bukan milik bahan kimia yang terdapat dalam senarai bahan kimia berbahaya (Edisi 2015)?

A: Campuran pertama kali dicari dengan komponen utamanya dengan merujuk kepada bahan murni untuk melihat apakah terdapat entri campuran XXX yang sesuai (seperti 124 "campuran propin dan propadiena [stabil]", 276 "campuran diphenyl eter polibromin", dll. .), Sekiranya ada item yang sesuai, ia dinilai menjadi milik item tersebut;

Sekiranya tidak ada item yang sesuai, itu bergantung terutamanya pada titik kilat kurang dari atau sama dengan 60 ℃, dan kesesuaian dinilai termasuk dalam Artikel 2828 dari "Katalog Kimia Berbahaya (Edisi 2015)"

Keputusan umum yang tidak memenuhi syarat-syarat yang disebutkan di atas adalah bahawa ia bukan milik bahan kimia yang disenaraikan dalam "Katalog Bahan Kimia Berbahaya (Edisi 2015)".

4. Adakah perlu untuk eksport bahan kimia menghendaki syarikat memberikan laporan klasifikasi dan pengenalan ciri berbahaya?

J: Menurut "Pengumuman Pentadbiran Umum Pabean atas Masalah-masalah Mengenai Pemeriksaan dan Pengawasan Impor dan Eksport Bahan Kimia Berbahaya dan Kemasannya" (Pengumuman No. 129 pada tahun 2020), laporan klasifikasi dan pengenalan ciri-ciri berbahaya adalah bahan penting untuk pengisytiharan bahan kimia berbahaya untuk eksport, seperti menentukan barang Perusahaan harus menyediakan bahan kimia yang disenaraikan dalam "Katalog Bahan Kimia Berbahaya (Edisi 2015)".

5. Hanya terdapat huruf "PBB" pada bungkusan itu. Adakah memenuhi syarat tanpa bulatan?

A:Simbol pembungkusan PBB digunakan untuk membuktikan bahawa bekas pembungkusan itu mematuhi kehendak PBB "Cadangan Pengangkutan Barang Berbahaya, Peraturan Model". Simbol pembungkusan konvensional adalah huruf kecil "u" ​​dan "n" yang disusun atas dan bawah dalam bulatan, tetapi untuk pembungkusan logam, ia boleh diganti secara langsung dengan huruf besar yang dibentuk "PBB". Dalam pengangkutan kereta api dan jalan raya, simbol "RID" dan "ADR" juga dapat digunakan sebagai gantinya.

6. Adakah perlu memberikan klasifikasi dan laporan pengenalan ciri berbahaya bagi bahan kimia berbahaya yang diimport?

A : Bea Cukai tidak mengumpulkan laporan klasifikasi dan identifikasi ciri berbahaya untuk bahan kimia berbahaya yang diimport

news

7. Bolehkah pelabelan bungkusan kecil bahan kimia berbahaya dipermudah?

J: Menurut "Ketentuan untuk Penyediaan Label Keselamatan Kimia" (GB 15258-2009), untuk paket kimia kecil kurang dari atau sama dengan 100mL, untuk kemudahan pelabelan, elemen label keselamatan dapat dipermudah, termasuk pengenalan kimia, piktogram, dan kata-kata isyarat, pernyataan Bahaya, telefon perundingan kecemasan, nama pembekal dan nombor telefon kenalan, dan maklumat boleh dirujuk ke bahasa segera.

8.Adakah perusahaan perniagaan barang berbahaya perlu menerapkan ke pabean untuk penilaian penggunaan kemasan barang berbahaya?

J: Menurut "Undang-Undang Pemeriksaan Komoditi Impor dan Ekspor Republik Rakyat China" dan peraturan pelaksanaannya, perusahaan yang menghasilkan barang berbahaya harus mengajukan permohonan kepada agen pemeriksaan komoditi untuk menilai penggunaan kontainer kemasan. Penilaian penggunaan pembungkusan barang berbahaya harus dikendalikan oleh perusahaan pengeluaran barang berbahaya kepada kebiasaan setempat.

9. Apakah skop pemeriksaan bahan kimia berbahaya import dan eksport?

J: Menurut "Peraturan tentang Pengelolaan Keselamatan Bahan Kimia Berbahaya" (No. No. 591 Dewan Negara) dan "Pengumuman Pentadbiran Umum Pabean atas Isu-isu Mengenai Pemeriksaan dan Pengawasan Impor dan Eksport Bahan Kimia Berbahaya dan Pembungkusan mereka "(Pengumuman No. 129 tahun 2020), kastam saat ini Melakukan pemeriksaan terhadap import dan eksport bahan kimia berbahaya yang disenaraikan dalam" Katalog Bahan Kimia Berbahaya (Edisi 2015) ".


Masa pengeposan: 28-07-21

Pertanyaan

24 Jam Dalam Talian

Untuk pertanyaan mengenai produk atau senarai harga kami, sila tinggalkan e-mel anda kepada kami dan kami akan menghubungi kami dalam masa 24 jam.

Pertanyaan Sekarang